Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,455
Najnowszy Użytkownik: Klaudusiak104
DLACZEGO ZAJĄŁEM SIĘ ZDROWIEM SCHOROWANYCH, CIERPIĄCYCH LUDZI

DLACZEGO  ZAJĄŁEM  SIĘ  ZDROWIEM  SCHOROWANYCH,

                                                  CIERPIĄCYCH  LUDZI

                                             

 

Na wstępie wypada mi się krótko przedstawić.

Nazywam się Kazimierz Szafranek. Nie jestem lekarzem, ani felczerem, ani znachorem, ani uzdrowicielem w rodzaju Harrisa Clife´a. Jestem laikiem w naukach medycznych, chociaż w ostatnich latach coraz bardziej one interesują mnie, śledzę, gromadzę i czytam publikacje popularne i popularno-naukowe z zakresu historii medycyny, dietetyki, higieny społecznej, ochrony środowiska, przychodni, szpitali itp., coraz bardziej zagłębiam się w tajniki medycyny akademickiej.

Często na tematy współczesnych chorób cywilizacyjnych, między innymi autoimmunologicznych takich jak: kolagenoza, muskowiscydoza ( nieprawidłowe wydzielanie wszystkich gruczołów zewnętrznego wydzielania– trzustka, płuca, wątroba; nadmiernie lepka, gęsta wydzielina zatyka ujścia przewodów odprowadzających powodując ich niedrożność )czy cytomegalia (choroba wirusowa, jest główną przyczyną wrodzonych zakażeń noworodków, a także przyczyną upośledzeń umysłowych, głuchoty i wielu innych wad rozwojowych; nie ma dotąd szczepionki ani skutecznego leku przeciwko tej chorobie ) i nie tylko, a mianowicie również o chorobach układu krążenia, cukrzycy, udaru mózgu, zawałów serca czy takich jak rak – dyskutuję z doświadczonymi lekarzami, moimi przyjaciółmi, wymieniam z nimi poglądy. Z punktu widzenia medycyny akademickiej wszystkie te schorzenia są nieuleczalne. Co to oznacza? Oznacza to, że ci chorzy do końca swoich dni są skazani na przyjmowanie leków chemicznych i są wykluczeni z normalnego życia  w społeczeństwie. Czyli cierpią.

Czy tak musi być? Oczywiście, że nie!

 

Interesują mnie i stosuję je na co dzień,  różne pozamedyczne metody diagnozy i terapii takie jak: radiestezja, psychotronika, bioenergoterapia, joga czy shiatsu, ziołolecznictwo, medycyna homeopatyczna.

Przeżyłem na świecie niespełna 70 lat, a z zawodu jestem ekonomistą – ukończyłem Akademię Ekonomiczną w Poznaniu.

 

Można by mnie wobec tego zapytać, jaki mam tytuł do zabierania głosu, publicznie, na temat zdrowia, leczenia?

Odpowiem na to pytanie nieco szerzej, a mianowicie:

 

Po śmierci Elvisa Presleya, prowadzący śledztwo odkryli w jego organizmie dziewięć różnych leków o bardzo silnym działaniu. Aby zapobiec aferze jeden z jego lekarzy starał się uspokoić społeczeństwo twierdząc, że istniały „ rozsądne i racjonalne powody medyczne”, aby zastosować jednocześnie dziewięć tych leków. To zapewnienie być może sprawiło, iż wspomnienia o Elvisie są wolne od sensacji. Faktycznie jednak przypuszczenie, że kiedykolwiek mogłyby istnieć „ rozsądne i racjonalne powody medyczne”, aby dawać dziewięć tak silnych leków jednej osobie w tym samym czasie, wskazuje na braki medycyny konwencjonalnej.

 

Medycyna konwencjonalna czy akademicka mimo swoich niewątpliwych możliwości, ma też różne ograniczenia i problemy. Ponieważ leki konwencjonalne przepisuje się zwykle biorąc pod uwagę ich indywidualne możliwości leczenia określonych organów i części ciała, to wynika  z tego, że kilka różnych leków może zostać zaleconych jednej osobie, aby leczyć jej różne schorzenia. A dalszy oczywisty skutek jest taki, że potrzebne są dodatkowe leki do kontrolowania działań ubocznych jednego czy kilku leków, które bierze pacjent.

 

Medycyna naturalna czy terapia naturalna oferuje alternatywne podejście. Zamiast dawać pacjentowi jedno lekarstwo na ból głowy, inne na zaparcia, inne na rozdrażnienie, a jeszcze inne dla przeciwdziałania skutkom ubocznym jednego czy kilku lekarstw, na przykład w przypadku zastosowania medycyny homeopatycznej, lekarz homeopata przepisuje w danym czasie pojedyncze lekarstwo, które będzie pobudzać siły immunologiczne i obronne danej osoby oraz powodować ogólną poprawę jej zdrowia. Procedura, dzięki której homeopata znajduje właściwą substancję, tkwi w samym sercu homeopatycznej nauki i sztuki medycznej.

 

Medycyna reprezentuje najwyższy poziom wtedy, gdy łączy metody naukowe i sztukę uzdrawiania. Medycyna homeopatyczna ucieleśnia ten system. To nie oznacza, że medycyna homeopatyczna jest najważniejszą i jedyną formą leczenia. Chociaż jest ona doskonałą i silną metodą stymulowania procesu uzdrawiania, uzupełnia ona inne systemy opieki zdrowotnej i medycznej. Badania wykazały i potwierdziła to praktyka, że przy zastosowaniu leków homeopatycznych nie ma żadnych skutków ubocznych dla organizmu człowieka.

 

Choroby XXI wieku będą z pewnością inne niż w wieku XX, a właściwie one już są i dolegliwości te różnią się bardzo od tych z poprzedniego wieku.

Chociaż stan zdrowotny ludzi poprawia się na wiele sposobów i żyjemy dłużej niż w poprzednich dziesięcioleciach, nowe choroby i warunki naszego środowiska zagrażają jakości naszego życia. Już w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku zaobserwowaliśmy pewne wyraźne zmiany, które zwiastują z jakimi problemami spotykamy się już na początku  XXI wieku.

 

- Nie tylko AIDS, ale różne choroby słabego lub nadmiernie aktywnego systemu odpornościowego, które wymieniłem już wcześniej- kolagenoza, muskowiscydoza czy cytomegalia, osiągnęły wymiar epidemii.

 

- Wzrasta liczba osób cierpiących z powodu chorób wirusowych, których nie można wyleczyć za pomocą terapii konwencjonalnych. Do schorzeń tych można zaliczyć schorzenia wywołane wirusem Epsteina- Bara czy wspomnianej  cytomegalii.

 

- Coraz więcej zakażeń bakteryjnych staje się odpornych na powszechnie używane antybiotyki i wymaga stosowania coraz silniejszych antybiotyków, które nie zawsze są skuteczne w leczeniu takich infekcji.

 

- Coraz powszechniejsze stają się uczulenia na żywność, powszechnie używane substancje i nowe produkty chemiczne.

 

- Obecnie nasilają się przypadki trwałego kalectwa w coraz to młodszych grupach wiekowych.

 

- Wzrasta ilość zachorowań na choroby psychiczne, nie mówiąc już o stałym wzroście takich schorzeń jak: cukrzyca, zaburzenia w układzie krążenia, reumatyzm, artretyzm, choroby nowotworowe i inne.

 

-  Rosną jak grzyby po deszczu stacje bazowe telefonii komórkowej, a szkodliwe promieniowanie z tych urządzeń powoduje wzrost zachorowań na różne choroby cywilizacyjne, o których mówiłem wcześniej.

 

Ta sytuacja powoduje, iż obecna służba zdrowia nie jest w stanie zapewnić właściwego systemu opieki zdrowotnej – sami obserwujemy ile problemów występuje, aby ją należycie zreformować.

 

Zasady etyki lekarskiej nie zmieniły się w swych założeniach od czasów przysięgi Hipokratesa. Z wypowiedzi w Polskim Radiu w styczniu ubr., znanego profesora medycyny wynikało, że etyka lekarska podkreśla m.in. obowiązek lekarzy do stałego aktualizowania swej wiedzy. Przypomniał o tym dlatego, iż znaczna część lekarzy zapomniała o tym obowiązku.

 

Mając na uwadze pojawienie się nowych problemów etyczno- moralnych, związanych ze stałym rozwojem i postępem medycyny profesor wspomniał, iż należałoby uzupełnić termin etyki lekarskiej o bioetykę tj. większą wiedzę o człowieku tak w początkowej fazie jego rozwoju, poprzez całe życie aż do jego śmierci.

 

Dr hab. Szychowska publicznie stwierdziła w Faktach TVN godz. 10-ta w dniu 18.12.2008r., iż w środowisku w którym pracuje, lekarze nie leczą chorych, a prowadzą na nich badania naukowe ( eksperymentują ). Nazwała tą działalność mafią czyli cichą zmową milczenia pomiędzy lekarzami. Za to wystąpienie została odsunięta od bazy danych dotyczących chorych. Fakt ten świadczyć może o braku zaufania społeczeństwa do lekarzy.

 

Wracając do odpowiedzi na pytanie: jaki mam tytuł do zabierania głosu, publicznie, na temat zdrowia, leczenia?

 

Otóż:

Po pierwsze – powstała Fundacja „ZDROWIE I ŻYCIE” .

Inspiracją do jej założenia była i jest nadal bardzo trudna sytuacja w służbie zdrowia oraz śmierć mojego brata w 2008 roku na raka trzustki. Coraz więcej mamy ludzi schorowanych i cierpiących.  Dzieci rodzą się z różnymi schorzeniami, w tym również z nowotworowymi.

Fundacja może się stać zalążkiem powstania  nowego wszechstronnego systemu opieki zdrowotnej, w którym istotną role będą odgrywały zarówno terapie konwencjonalne jak i różne metody terapii naturalnej. Pojawił się on wskutek tego, iż społeczeństwo już zrozumiało, iż jest to racjonalna alternatywa i że taki system jest konieczny dla zapewnienia sobie zdrowia fizycznego, umysłowego i duchowego.

Celem Fundacji jest zdrowe odżywianie w powiązaniu z pozytywnym myśleniem i aktywnym trybem życia oraz pomoc ludziom w trudno uleczalnych i nieuleczalnych schorzeniach wszelkimi dostępnymi metodami tak konwencjonalnymi jak i naturalnymi.

Nadrzędnym celem Fundacji  jest dążenie do wzmocnienia naszego systemu obronnego, bo tylko sprawnie funkcjonujący system immunologiczny jest w stanie zlikwidować zalążek każdej choroby.

 

Po drugie -  moje własne doświadczenie, mój własny stosunek do spraw zdrowia i leczenia, choć nie zamierzam unikać różnych dygresji pod adresem medycyny oficjalnej.

 

Po trzecie -  zdrowie człowieka jest wartością zbyt poważną, a właściwie najważniejszą w znaczeniu ogólno- społecznym, byśmy troskę o nie mieli powierzać wyłącznie przedstawicielom medycyny akademickiej, lekarzom, nie zawsze – jak wiemy – stojącym na należytym poziomie zawodowym i etycznym.

Dobrze byłoby, aby w takich spotkaniach jak to, uczestniczyli lekarze starsi, bardziej doświadczeni, bo nie sztuka przecież krytykować kogokolwiek pod jego nieobecność. Poza tym mogą oni korygować błędy rzeczowe, nieścisłości, które są wynikiem mojej niekompetencji medycznej.

 

Po czwarte – do zabierania głosu na temat zdrowia i leczenia skłania mnie przede wszystkim  poczucie obowiązku służenia człowiekowi biednemu,( bo każdy człowiek chory jest biedny), cierpiącemu wskutek braku świadomości, że utracone zdrowie można odzyskać w sposób względnie prosty na drodze życia zgodnego z prawami natury, bez uciekania się do pomocy lekarza, który lecząc środkami chemicznymi jedną chorobę, często wywołuje inną, bardziej groźną.

Brak tej świadomości jest niemal powszechny, stąd moje doświadczenie, a przede wszystkim innych propagatorów zdrowego odżywiania – surowego, może okazać się pożyteczne, a właściwie zbawienne dla wielu ludzi.

 

Odzyskanie tak wielkiego skarbu jakim jest zdrowie, można zawdzięczać przede wszystkim własnym wysiłkom, własnej upartości i konsekwencji. Ale nie tylko, ponieważ wiedzę w tym zakresie czerpałem i nadal czerpię z dorobku myśli i doświadczeń wielkich umysłów przeszłości, którzy już odeszli w znakomitym zdrowiu, przeżywszy grubo ponad sto lat takich jak: Norman Walker czy Max Gerson, a także wielu znakomitości  współczesnych jak Michał Tombak czy Kishare Sharma.

 

Wszyscy ci wielcy ludzie byli i są lekarzami, ale przede wszystkim biochemikami, znającymi doskonale budowę, fizjologię i fizjonomię człowieka.

 

Wymienić tu jeszcze należy Polaka Makarego Sieradzkiego - nauczyciela, który oskarżony o szpiegostwo i skazany na wiele lat więzienia, po 9 latach został umieszczony w szpitalu więziennym i zakwalifikowany do kategorii „ nieuleczalnych”. Diagnoza lekarska – 2 do 3 miesięcy życia. Będąc w więzieniu miał możliwość zapoznania się z naturalnymi metodami leczenia. Po wyjściu ze szpitala zerwał z konwencjonalnymi metodami  i sięgnął po naturalne metody leczenia. Początkowo stopniowo wyzbywał się trapiących go chorób, ale w ciągu kilku lat odzyskał pełnię zdrowia i sprawności. Później przez wiele lat przekazywał tę wiedzę ludziom.

Zdrowie to ścisły związek tego co jemy, z tym jak oddychamy, jak dbamy o nasze ciało i psychikę.

 

Tym wielkim ludziom należy złożyć hołd i głęboką wdzięczność za wskazanie najprostszej, najbardziej naturalnej drogi życia, zapewniającej zdrowie, energię i sprawność bez względu na wiek.

 

Wyjaśnienia wymaga jeszcze - pojęcie chorób autoimmunologicznych.

Choroby autoimmunologiczne są to choroby nadmiernie aktywnego systemu odpornościowego czyli system odpornościowy niszczy zdrowe komórki własnego organizmu.

Na zakończenie chciałby podać jeden przykład.

Badania medyczne potwierdziły taki oto stan zdrowia  76 - letniego chorego człowieka:

 

Rozdygotany system nerwowy

Serce: silna nerwica, arytmia, rozszerzenie aorty, powiększenie lewej komory

Zaburzenia krążeniowe: nadciśnienie i niedociśnienie, stałe zawroty głowy, omdlenia

Nogi: dolna część goleni i stopy opuchnięte    

Płuca: rozedma i towarzysząca jej zadyszka

Żołądek: nieżyt

Nerki: nieżyt

Wątroba: nieżyt, niewydolność, marskość

Reumatyzm, artretyzm: znaczne usztywnienie stawów kolanowych i barkowych

Lumbago, ischias.

 

Po zmianie stylu życia, a mianowicie po przejściu na dietę surową, codzienne ćwiczenia oraz po zastosowaniu pozostałych zasad, które pozwalają zachować na długie lata młodość, stan zdrowia tej bardzo ciężko chorej osoby, praktycznie będącej jedną nogą na tamtym świecie, już po trzech miesiącach uległ znacznej poprawie. Po roku czasu serce i zaburzenia krążenia powracają do normy. Znika praktycznie rozedma płuc, która w świetle medycyny oficjalnej uchodzi za chorobę nieuleczalną. Nerki zaczęły pracować normalnie, a wątroba powraca do swej właściwej funkcji. Stopy stają się normalne, a stawy zaczynają się zginać. Wszystko wraca do normy.

Chory, a właściwie wracający do zdrowia zerwał całkowicie z medycyną oficjalną. 

 

Bydgoszcz, 11 listopada 2010 roku

 

Opracował: Kazimierz Szafranek

 Fundacja „ZDROWIE I ŻYCIE”                                 
 Dodane przez kazimierzszafranek dnia marzec 09 2011 18:25:53 ˇ 1 Komentarzy ˇ 3243 Czytań Drukuj
Komentarze
Kazimierz Szafranek dnia wrzesień 15 2014 14:04:08
Szanowni Państwo,
informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie