Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,455
Najnowszy Użytkownik: Klaudusiak104
DIETA PRZECIW RAKOWI
DIETA PRZECIW RAKOWI


Co powinniśmy wiedzieć o wpływie odżywiania na powstawanie chorób onkologicznych?

W ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby zachorowań na nowotwory złośliwe, w związku z czym jest coraz bardziej zrozumiała ogromna rola odżywiania zarówno w powstawaniu jak i w profilaktyce chorób nowotworowych.

Według danych Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem, nieracjonalne, nieprawidłowe odżywianie staje się przyczyną rozwoju tej ciężkiej choroby – u mężczyzn w 40%, a u kobiet w 60% przypadków. Substancje rakotwórcze zawarte w pożywieniu, zwykle nie należą do silnie działających i bardzo powoli zatruwają nasz organizm dzień po dniu.

Naszym lekarstwem na nowotwory i pozostałe choroby powinno stać się pożywienie.

Profilaktyka raka za pośrednictwem odżywiania jest możliwa przy zachowaniu dwóch podstawowych zasad:
1. Pokarm nie powinien zawierać substancji rakotwórczych, takich które powodują
powstawanie nowotworów złośliwych.
2. W pokarmie winny znajdować się substancje, które chronią nasz organizm przed
rakiem.

Źródłem substancji rakotwórczych w naszym pożywieniu mogą być różnorodne tłuszcze, przy czym niebezpieczeństwo wielokrotnie wzrasta przy spożywaniu nieświeżych lub przesmażonych tłuszczów.
Dlatego nigdy nie powinniśmy zostawiać tłuszczu na patelni i wykorzystywać go wielokrotnie. W miarę możliwości unikajmy smażonych produktów, na korzyść gotowanych i pieczonych. Oprócz tego zbędny tłuszcz z mięsa zawsze lepiej wykroić. Nie należy włączać do naszego jadłospisu zbyt dużej ilości olejów roślinnych. Dwie łyżki stołowe dziennie, to ilość całkowicie wystarczająca.

Istnieją dane na temat tego, że tłuszcze niekorzystnie wpływają na system odpornościowy człowieka, ich nadmiar sprzyja przemianie komórek w komórki rakowe.
Wiadomo, iż w miarę wzrostu poziomu życia w krajach w przeszłości biednych takich jak: Grecja, Włochy czy Japonia, w wyniku zwiększenia w jadłospisie ilości tłuszczu, wzrosła tam zachorowalność na raka gruczołu mlekowego i jelita grubego.

Szczególnym zagrożeniem dla zdrowia są produkty wędzone, do których z dymu podczas wędzenia przedostają się substancje rakotwórcze i inne niebezpieczne związki. Podczas przeprowadzonych badań substancje te zostały znalezione w kiełbasach, szynkach, polędwicy, boczku, szprotach, w śledziach wędzonych na zimno, a także w owocach suszonych dymem. Bywa, że w 50 g kiełbasy wędzonej znajduje się taka sama ilość substancji rakotwórczych, jak w dymie z paczki papierosów lub w powietrzu, które mieszkaniec dużego miasta wdycha w ciągu 4 dni.

Wiele produktów zawiera azotany i azotyny. Te sole same z siebie nie są rakotwórcze, jednak w żołądku człowieka powstają z nich bardzo szkodliwe substancje. Azotany i azotyny mogą znajdować się w kiełbasach, w niektórych konserwach mięsnych, a także w importowanych owocach i warzywach.
W pożywieniu należy stosować warzywa wyhodowane na otwartym gruncie ( nie szklarniowe! ) przy użyciu nawozów naturalnych, na przykład kompostów.
Najlepiej warzywa gotować w dużej ilości wody, w żadnym przypadku nie spożywając wywaru z warzyw, o których uprawie nic nie wiemy.

Kiedy zapytano naukowca z Filadelfii, czy istnieje jakaś dieta przeciwrakowa? Odpowiedział: tak. Trzeba po prostu mniej jeść. Z tą opinią zgadzają się praktycznie wszyscy specjaliści. Moja skromna osoba również. Jak wykazały masowe badania ludności, otłuszczenie wzmaga prawdopodobieństwo zachorowania na raka.

Jak powstrzymać swój apetyt?
Namawiam Państwa do jedzenia produktów, które powodują szybkie nasycenie, a mianowicie: podsuszone pieczywo, fasolę, groch, rośliny strączkowe, smażone ziarna słonecznika, kasze.

Nasze pożywienie powinno zawierać składniki zwiększające właściwości obronne organizmu, co pozwala mu przeciwstawiać się działaniu substancji rakotwórczych i innych szkodliwych związków.
Przede wszystkim są to witaminy, szczególnie A, C i E, a także B2 i PP. Wysokie stężenie witaminy C w organizmie także blokuje powstawanie substancji rakotwórczych z azotanów i azotynów. Witamina E chroni przed szkodliwym oddziaływaniem produktów utleniania tłuszczów. Witamina A sprzyja zabezpieczeniu przed różnymi postaciami raka.

W witaminę A jest bardzo bogata wątroba zwierząt i tran. W mniejszym stopniu zawierają ją jaja, masło śmietankowe, produkty mleczne.
Karoten, który w organizmie przekształca się w witaminę A, można otrzymać z takich produktów roślinnych jak marchew, czerwona papryka, pietruszka, szpinak, cebula. Jest on również w morelach, pomidorach, dyni oraz w innych owocach i warzywach o barwie żółto-czerwonej lub pomarańczowej.

Zażywając preparaty ( syntetyki ) witaminy A, C i E należy wiedzieć, że ich nadmiar może przynieść organizmowi szkodę. Należy spożywać tylko naturalne witaminy.
Najbardziej bogata w witaminę E jest wątroba cielęca, nerki bydła rogatego, ziarna pszenicy, owsa, żyta, kukurydzy, groch, żółtko jaja kurzego oraz pietruszka, marchew i cebula.

Podstawowym źródłem witaminy C ( kwasu askorbinowego ) są warzywa, owoce, jagody i zielenina. Najwięcej witaminy C jest w owocach dzikiej róży, czarnej porzeczce, czerwonej papryce, chrzanie, pietruszce, koperku, rokitniku. Również kwas askorbinowy znajduje się w owocach cytrusowych oraz w jabłkach ( szczególnie w antonówkach ).
W porze zimowej i wiosennej głównym źródłem witaminy C są dla nas ziemniaki, biała kapusta i kiszona, inne owoce ( również suszone ), a także cytrusy i ich soki.

Włóknisty sojusznik

Angielski chirurg Barcket w czasie pracy w Afryce zauważył, iż rak jelita grubego rozpowszechniony w Europie, jest rzadko spotykany wśród ludności miejscowej, która spożywa znacznie więcej produktów włóknistych zawierających celulozę i pektyny. Okazuje się, że są one swoistą miotłą jelita. Sprzyjają szybkiemu usunięciu szkodliwych produktów, niszczą procesy gnilne i działalność bakterii, które uczestniczą w powstawaniu substancji rakotwórczych.
Podstawowym źródłem włókien pokarmowych są chleb i mąki grubo mielone, kasze – gryczana, owsiana i jaglana oraz warzywa liściaste.

Ważną rolę w profilaktyce raka odgrywają sole mineralne zawierające magnez, wapń i selen.
Bogate w magnez są rośliny strączkowe, pszenica, żyto, owies i gryka. Znajduje się on również w wielu warzywach i owocach.
W wapń bogate są żółty ser i twaróg, fasola, marchew, kapusta.
Najwięcej selenu wykryto w grochu i burakach.
Istnieją dane, iż substancje obrończe znajdują się w niektórych grzybach – borowikach i opieńkach, a także w produktach otrzymywanych z soi.

Należy zaznaczyć, iż żadna dieta nie daje absolutnej obrony przed rakiem, ale niewątpliwie może w znacznym stopniu obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka.
Różnorodny, bogaty w naturalne witaminy jadłospis pozwoli morganizmowi wybrać z pożywienia niezbędne dla niego substancje lecznicze.
Jak mówią najwięksi specjaliści z dziedziny raka: rak to zemsta natury za nieprawidłowo spożywane posiłki. W 99% ze 100 – to zatrucie własnymi toksynami, a tylko 1% to nieodwracalne zmiany, które występują w organizmie.
Są ofiary raka – tylko 1% i są jego twórcy -99%, o tym każdy powinien wiedzieć.

Komisja Światowej Organizacji Zdrowia przeprowadziła badania w kilku klasztorach w Tybecie. W wyniku badań stwierdzono, iż 90% mieszkańców, wśród których byli starcy – u 60% całkowicie nie stwierdzono próchnicy zębów, zaburzeń w pracy układu krwionośnego i pokarmowego. Wszyscy oni byli sprawni fizycznie i prawie w 100% zdrowi.
Analiza ich pożywienia wykazała, iż odżywiają się bardzo skromnie, nie posiadają lodówek, kuchni gazowych i nie używają cukru, mięsa i rafinowanych produktów. Ich podstawowy jadłospis – to placki jęczmienne, tybetańska ziołowa herbata, czysta woda.
Latem pożywienie wzbogacały rzepa, marchew, ziemniaki i ryż.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w takich najbardziej rozwiniętych krajach jak: USA, Niemcy czy Francja, które stoją w czołówce pod względem spożycie mleka, mięsa i innych rafinowanych produktów, zdrowie ludności wygląda inaczej.
W Ameryce na trzy rodziny – dwie cierpią na nowotwory, dwie osoby z pięciu cierpią na choroby sercowo-naczyniowe, z powodu których umierają. Odnotowuje się ogromną liczbę osób cierpiących na cukrzycę. Przewlekle choroby trapią około 20% ludności, a więc cierpi na nie co piąty mieszkaniec.

W Niemczech na cukrzycę cierpi 20% ludności, około 20% dzieci w wieku od 8 do 16 lat ma niedorozwój umysłowy i fizyczny. Na reumatyzm i zapalenie stawów choruje od 15 do 17% ludności.

We Francji alergia dotyka od 10 do 20% ludności. Około 500 tys. dzieci w wieku 6 lat choruje na astmę.
We wszystkich krajach wysoko uprzemysłowionych w ciągu ostatnich 25 lat, procent noworodków z wrodzonymi schorzeniami się podwoił.

A w Polsce? Jak już pisałem, według danych statystycznych sytuacja ludności pod względem zdrowotnym pogarsza się z roku na rok. Wszystkie schorzenia, które występują w krajach wysoko uprzemysłowionych, mają miejsce w naszym kraju.

Wychodzi na to, że przy pomocy łyżki i widelca, sami sobie kopiemy grób.

Zdrowe odżywianie jest jednym z podstawowych celów, jaki postawiła przed sobą Fundacja „ZDROWIE I ŻYCIE”.
Zdrowemu odżywianiu poświęcone będą odrębne artykuły, do czytania których już dzisiaj
Państwa zachęcam.

Wiedzę do niniejszego artykułu czerpałem z publikacji, największego specjalisty od naturalnych metod leczenia, Michała Tombaka.


Bydgoszcz, 4 października 2009r.

Opracował: Kazimierz Szafranek Dodane przez kazimierzszafranek dnia październik 04 2009 23:09:16 ˇ 1 Komentarzy ˇ 1970 Czytań Drukuj
Komentarze
Kazimierz Szafranek dnia wrzesień 15 2014 14:03:52
Szanowni Państwo,
informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie