Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,455
Najnowszy Użytkownik: Klaudusiak104
GŁÓWNE PRZYCZYNY NISZĄCE ZDROWIE CZŁOWIEKA C.D.
GŁÓWNE PRZYCZYNY NISZCZĄCE ZDROWIE CZŁOWIEKA C.D.Kolejną główną przyczyną niszczącą zdrowie człowieka jest:

4. Nieprawidłowe odżywianie

Przykładowo weźmy ulubiony posiłek - kanapkę / chleb posmarowany masłem z wędliną / popijany herbatą lub kawą.
Taka kanapka ma w sobie dużo kalorii. Mała objętość kanapki nie zmusza jednak jelita grubego do pracy. Staje się ono osłabione, wiotkie, co z czasem powoduje zaparcie ze wszystkimi szkodliwymi skutkami dla organizmu.

Chleb, masło, wędlina, gotowane i rafinowane produkty posiadają w sobie w małych ilościach bioregulatory czyli naturalne witaminy, hormony, enzymy. Spożywanie tych produktów powoduje zakłócenie pracy hormonalnego systemu układu pokarmowego, który „ciągnie”za sobą kolejne zaburzenia. I tak np. przy nieprawidłowej pracy dwunastnicy powstają choroby tarczycy i trzustki, a także zaburzenia niektórych ośrodków mózgu.

Chleb – przeważnie pszenny – jest zawsze wypiekany na drożdżach piekarskich, które powodują procesy gnicia i fermentacji w układzie pokarmowym.
Chleb należy do węglowodanów, masło do tłuszczów, a wędliny do grupy białkowej. Połączenie tych produktów tworzy ciężko strawną mieszankę.

Węglowodany są częściowo trawione w jamie ustnej i dwunastnicy, białka w żołądku i dwunastnicy, przy czym w żołądku i dwunastnicy dla strawienia białka i węglowodanów są wytwarzane różne soki trawienne. Masło dostając się do żołądka hamuje ich działanie. W rezultacie proces trawienia jest zahamowany, pożywienie w żołądku leży „kamieniem”. Popijając to wszystko płynem – herbatą, kawą itp. zmywamy niestrawiony pokarm i kwaśny sok żołądkowy, który dostaje się do dwunastnicy.
W dwunastnicy istnieje odczyn zasadowy. Kwaśny sok żołądkowy niszczy śluzówkę dwunastnicy, co powoduje jej zapalenie, zgagi, wrzody i z biegiem czasu choroby całego układu pokarmowego.
Z dwunastnicy niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, gdzie niestrawiony chleb powoduje gnicie, a wędlina tworzy osad i kamienie kałowe. Jak osad wpływa na stan zdrowia, to już wiemy.

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez kanapki. Autor nie jest przeciwnikiem kanapek, ale chce tym przykładem zwrócić uwagę na niebezpieczne dla zdrowia połączenie produktów.

Zużywanie dużej ilości białka zwierzęcego tj. mięsa, wędlin itp., powoduje ciągłe gnicie w układzie pokarmowym, zaparcia i zanieczyszczenie organizmu.
Mięso nie ma zapachu, smaku i dlatego aby można je było spożywać należy je smażyć, gotować, dodawać różne przyprawy, solić tak, by poprawić jego smak.
W trakcie gotowania mięsa wytwarza się w nim 20 trujących substancji, które niszczą naczynia krwionośne i układ nerwowy.
Jednym z ubocznych produktów trawienia mięsa są kwas mlekowy i szczawiowy - bardzo negatywnie wpływające na stan naszego zdrowia.

Nadmierne używanie białka zwierzęcego szczególnie we wczesnym dzieciństwie obniża naturalne zabezpieczenie przed chorobami. Na trawienie mięsa organizm traci duże ilości energii.
Wszelkiego rodzaju uczulenia, egzemy i inne dziecięce choroby, które określamy mianem chorób przemiany materii, są skutkiem ślepej miłości rodziców. To właśnie oni wzbogacając odżywianie dziecka mięsem, nie świadomi tego, bardzo powoli „zabijają” własne dziecko.

Należałoby sobie zadać pytanie: jaki pokarm daje nam energię życia? Odpowiedź jest prosta - - taki, który rośnie pod promieniami słońca. Tylko słońce jest uniwersalnym źródłem energii i wszystkiego co żywe.
Natura obdarzyła rośliny zdolnością akumulowania i przerabiania energii słonecznej, którą potem oddają człowiekowi.
Każdy z nas łatwo może policzyć ilość kalorii, które zużyte w ciągu doby. Przy codziennym mieszanym pożywieniu – należy także liczyć zjedzone ilości słodyczy, kawy lodów itp. – otrzymujemy średnio 2500 kcal. Według Światowej Organizacji Zdrowia od momentu urodzenia, aż do śmierci człowiek średnio zużywa 50.000.000 kcal czyli starcza mu na około 55 lat. Sądzę, że są to dane przestarzałe. Dzisiaj żyjemy znacznie dłużej, średnia długość życia w Polsce wynosi ok.74 lat.
Z badań naukowych wynika, że na każde 1000 osób odżywiających się mieszanymi posiłkami lub mięsożernych w wieku do 60 lat przypada jeden wegetarianin, a na każde 1000 mięsożernych po siedemdziesiątce, jest już 100 wegetarian. Natomiast w wieku ponad 80 lat na każde 1000 mięsożernych przypada już 600 wegetarian.
Odżywienie oparte tylko na liczeniu kalorii jest błędne z fizjologicznego punktu widzenia.
Cała tajemnica tkwi w bilansie białka, węglowodanów, tłuszczów, soli mineralnych, witamin i mikroelementów.
Jeśli ich ilość jest zbilansowana - przy odżywianiu się naturalnymi produktami roślinnymi – to organizm otrzymuje wiele energii i człowiek nie bywa głodny.
Energetyczna wartość posiłków jest uzależniona od ich łączenia i sposobu gotowania. Przy długim gotowaniu prawie wszystkie posiłki tracą od 50 do 70 % swojej wartości.

Enzymy giną przy podgrzewaniu powyżej 47°C, a większość witamin przy 100°C. Gotowane posiłki mają w sobie bardzo mało energii.
Człowiek żeby nie być głodny musi spożywać duże ilości gotowanych posiłków, a to powoduje nadwagę i tak tworzy się zamknięte koło.
Z jednej strony człowiek walczy z ilością spożywanych posiłków, a z drugiej strony z nadwagą. Niepotrzebnie męczy swój organizm różnymi dietami oraz środkami odchudzającymi. Kuracje się kończą, nadwaga wraca.

Stąd wniosek: żadna kuracja i dieta, żaden kucharz nie zbilansuje zawartości białka, tłuszczy, witamin i mikroelementów w posiłkach, tak jak to już stworzyła natura w warzywach i owocach, w orzechach i słoneczniku - jednym słowem w naturalnym pożywieniu.

Nie każdy musi być wegetarianinem. Nikt nie będzie Państwa namawiał, by zrzec się wszystkich dobrodziejstw i ziemskich radości, bez których samo życie traci sens.
Można tylko namawiać do przestrzegania umiaru we wszystkim, bo to jest jeden z najistotniejszych warunków istnienia człowieka.
Najbardziej trudnym pytaniem, a przecież wszystkich to interesuje, jest to co człowiek powinien jeść?
Umiejętność prawidłowego odżywiania - to wielka sztuka. Nie wystarczy smacznie gotować, trzeba nauczyć się prawidłowo odżywiać.
To byłoby na tyle ze spraw ogólnych o nieprawidłowym odżywianiu, natomiast o prawidłowym łączeniu posiłków w kolejnych artykułach.

5. Brak umiejętności żyć szczęśliwie

Wszystko co jest dobre i złe w naszym życiu, jest wynikiem naszego sposobu myślenia, wpływającego na to, co się z nami dzieje. Inaczej mówiąc człowiek jest produktem swojego trybu życia.

Kiedy wypowiadacie Państwo jedną i tę samą myśl przez kilka dni i to po kilka razy, to oznacza, iż stała się ona dla Was szablonową, stereotypową. Zgodnie z prawem energii na każde działanie istnieje równe mu przeciwdziałanie. Myśl jest produktem energetycznym naszego mózgu i bezwarunkowo powróci do nas w naszych sprawach i postępowaniu.
Jeśli nasze myśli są przepełnione gniewem i trwogą, bólem, smutkiem i uczuciem zemsty, to jak Państwo sądzą w jakie czyny mogą się one przerodzić?
Kontrolować swoje zdrowie i życie można tylko wówczas, kiedy będziemy kontrolować swoje myśli i słowa. Wszyscy żyjemy myślami - stereotypami.
I jeżeli myśli są pozytywne, to i w życiu zazwyczaj nas czeka wszystko co najlepsze, natomiast jeżeli dominują myśli negatywne - to i życie staje się nieudane i trudne.

Okazuje się więc, iż nasze myśli stanowią nie tylko o naszych powodzeniach i klęskach życiowych, ale także odgrywają znacząca rolę w naszym zdrowiu.
I tak np. wiele osób uskarża się na bóle głowy, mięśni szyi i pleców. Jaka jest przyczyna tych dolegliwości? Szyja - to symbol miękkości czyli elastyczności, giętkości podejścia do powstałych problemów, umiejętności podejścia do rozwiązania problemu z różnych stron.
Ludzie uparci nie potrafiący pójść na kompromis, którzy są pozbawieni umiejętności spojrzenia na sprawę oczami swego przeciwnika, zawsze będą odczuwać bóle głowy, bóle szyi i pleców, dopóki się nie nauczą traktować cudzego zdania z większą miłością i zrozumieniem, niż swoje.

Jeśli człowiek przyzwyczaił się do krytykowania wszystkich i wszystkiego, to zaczynają go boleć stawy i mięśnie. Jeśli natomiast w człowieku dominuje gniew i nienawiść, to jego organizm jak gdyby się spalał, jest atakowany przez różne infekcje m.in. choroby wątroby.
Długo pamiętana doznana kiedyś krzywda rozkłada ciało i w końcu prowadzi do powstania nowotworów i rozwoju chorób onkologicznych.

Człowiek, który nieustannie ma poczucie winy również cierpi na różnorodne dolegliwości, które pojawiają się w całym ciele.

Nasuwa się jasny wniosek - należy się obowiązkowo jak najszybciej pozbyć się negatywnych myśli – stereotypów i to najlepiej, kiedy jeszcze jesteśmy zdrowi, niż usiłować wykorzenić je, ale już po pojawieniu się choroby.

Kontrola swoich myśli i uczynków skierowana jest na ciągłe myślenie pozytywne. Tworzenie pozytywnych myśli, to droga nie tylko do zdrowia psychicznego, ale również i fizycznego.
Trzeba umieć żyć szczęśliwie.

Istotną rolę w pozytywnym myśleniu pełni harmonia pomiędzy umysłem, duszą i ciałem.
Całkiem zdrowy jest tylko ten człowiek, u którego panuje pełna zgodność pomiędzy tymi trzema elementami.

Pozytywne myślenie jest jednym z celów Fundacji „ZDROWIE I ŻYCIE” i tą tematyką fundacja będzie zajmowała się na co dzień.


Bydgoszcz, 03 sierpnia 2009r.


Opracował: Kazimierz Szafranek Dodane przez kazimierzszafranek dnia sierpień 03 2009 18:35:32 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1510 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie