Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,455
Najnowszy Użytkownik: Klaudusiak104
GŁÓWNE PRZYCZYNY NISZCZĄCE ZDROWIE CZŁOWIEKA
GŁÓWNE PRZYCZYNY NISZCZĄCE ZDROWIE CZŁOWIEKA


Tym artykułem chciałbym otworzyć cały cykl, dotyczący ogromnej wiedzy o chorobach i zdrowiu, którą prezentuje w swoich książkach profesor Michał Tombak, należący do światowej elity specjalistów od naturalnych metod leczenia.

Zachęcam Państwa, a właściwie namawiam do stosowania tych zasad, które są jednym z najlepszych naturalnych środków podwyższenia odporności organizmu na różne infekcje, a które pozwalają osiągnąć to, co jest w życiu najważniejsze - młodość i zdrowie.

Według badań naukowych przeprowadzonych w ostatnich latach udowodniono, że organizm człowieka jest jednym ogromnym skomplikowanym systemem energetycznym, którego wszystkie komórki i organy są między sobą ściśle powiązane.
Każdy człowiek posiada trzy rodzaje energii, a mianowicie:

1. Energię fizyczną, którą pobieramy z pokarmu.
2. Energię astralną dziedziczoną od rodziców.
3. Energię mentalną, którą otrzymujemy z kosmosu.

Te trzy rodzaje energii tworzą wokół naszego ciała biologiczną obwódkę zwaną „aurą”/ o niej napiszę odrębny artykuł /,która określa fizyczny i psychiczny stan człowieka.
Zgromadzona w człowieku energia świadczy o tym, iż powinniśmy żyć około150 lat.
W naszym życiu wyróżniamy 22 etapy, które zmieniają się co siedem lat. W ciągu siedmiu lat komórki naszego organizmu są w stanie zregenerować się całkowicie pod warunkiem, że stworzymy im odpowiednie warunki.
Naukowo stwierdzono, że 15% zdrowia człowiek dziedziczy od rodziców, również 15% mogą zwrócić lekarze, natomiast 70% jest uzależnione od trybu życia, jaki człowiek prowadzi.

Według profesora Michała Tombaka, istnieje pięć głównych przyczyn, które niszczą zdrowie człowieka, a mianowicie:

1. Zaniedbany kręgosłup
2. Nieprawidłowe oddychanie
3. Brak wewnętrznej higieny ciała
4. Nieprawidłowe odżywianie
5. Brak umiejętności – żyć szczęśliwie

1. Zaniedbanie kręgosłupa

W przeszłości człowiek opierał się na czterech kończynach i jego kręgosłup tak jak u zwierząt był ułożony w poziomie, a wszystkie części jego ciała były zrównoważone w taki sposób, iż położenie kręgosłupa było idealne i dzięki temu wytrzymywało wiele obciążeń.
Jednak kiedy człowiek zaczął chodzić na dwóch nogach, kręgosłup stał się tą częścią ciała, którą bardzo łatwo było uszkodzić.
Dźwiganie niedużych ciężarów, gwałtowne ruchy, mało ruchliwy tryb życia, nieprawidłowe ułożenie ciała podczas pracy lub nauki – czynności te są w stanie spowodować minimalne zwichnięcie kręgów. W przypadku zwichnięcia kręgu, uciska on nerwy i naczynia krwionośne, które są powiązane z mięśniami i konkretnymi organami i częściami ciała.
Jeśli nerw jest uszkodzony, to i organ lub część ciała, którymi on kieruje - źle funkcjonuje.

Przy przemieszczeniu kręgów szyjnych – mogą pojawić się następujące dolegliwości: bóle głowy, rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, katar, wysokie ciśnienie, ciągłe przemęczenie, alergia, głuchota, choroby oczu, wypryski,, różnorodne egzemy, choroby gardła, przeziębienia, choroby tarczycy.

Przy przemieszczeniu kręgów piersiowych: astma, kaszel, ciężki oddech, sapanie bóle rąk od łokcia w dół, bóle pleców, choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, choroby pęcherzyka żółciowego, choroby wątroby, niskie ciśnienie, zaburzenia w krwioobiegu, zapalenie stawów, choroby żołądka, zgaga, owrzodzenie żołądka i dwunastnicy, nieżyt żołądka, choroby nerek, stany ciągłego zmęczenie, choroby skóry / wągry, wypryski, pryszcze, egzema, czyraki /, reumatyzm, bóle brzucha, niektóre rodzaje bezpłodności.

Przy przemieszczeniach kręgów lędźwiowych: zaparcia, biegunki, skurcze w nogach, choroby pęcherza moczowego, rozregulowanie cyklu miesiączkowego, bolesna miesiączka, impotencja, silne bóle w kolanach, ischias, lumbago, bóle lędźwiowe, zły krwioobieg w nogach, obrzęki kostek, zimne nogi, słabość w nogach, skurcze w mięśniach nóg, hemoroidy.

To jest z pewnością niepełny spis dolegliwości, które dotykają człowieka, a które są wynikiem braku należytego zainteresowania się swoim kręgosłupem.
Przyczyną tych wszystkich schorzeń jest zwyrodniały kręgosłup.
Ludzie często nie wiedzą, że 60% wszystkich chorób ma jedną przyczynę - zły stan kręgosłupa.
Dlatego jeśli pojawią się u Państwa objawy wyżej wymienionych chorób, to w pierwszej kolejności proszę się zająć swoim kręgosłupem. Jak pozbyć się tych wszystkich dolegliwości związanych z kręgosłupem, jak uczynić kręgosłup zdrowym - o tym w kolejnym artykule.

2. Nieprawidłowe oddychanie

Z chwilą przyjścia na świat, pierwsza czynność człowieka - to głęboki wdech. Kiedy odchodzimy z tego świata, ostatnią czynnością jest - zatrzymanie oddychania. Całe nasze życie, począwszy od narodzin aż do śmierci, całkowicie zależy od oddychania.

Oddychanie jest pokarmem, bez którego człowiek nie może przeżyć nawet pięć minut.
W procesie oddychania, z powietrza pobieramy tlen tj. produkt, który jest niezbędny każdej komórce naszego ciała. Kiedy tlen wdychamy, on rozchodzi się z krwią i dostaje się do płuc.
W płucach zabiera śmiercionośny dwutlenek węgla, a w nim rozpuszczone są szkodliwe toksyny. Są to trucizny, które gromadzą się w krwi i są z nią przenoszone do płuc. Z każdą porcją tlenu płuca uwalniają się od wszystkich zgromadzonych toksyn. Jeśli ilość dostarczonego tlenu nie będzie równa ilości wydalonego z organizmu dwutlenku węgla, to tym samym sprzyjamy zatruciu organizmu.
Naruszenie tej równowagi jest jedną z głównych przyczyn chorób i przedwczesnej starości.
Według danych niemieckich uczonych aż 9 osób na 10 oddycha nieprawidłowo.
Postaram się wyjaśnić dlaczego tak się dzieje.
Otóż, gdy małe dzieci wdychają powietrze, brzuch im pęcznieje, rozszerza się, a podczas wydechu kurczy się. Przy takim sposobie oddychania, płucom daje się dużo przestrzeni i one pobierają w siebie powietrze częścią środkową i dolną. Im więcej powietrza dostanie się do płuc przy wdechu, tym lepsza jest wentylacja płuc, a tym samym większa ilość erytrocytów krwi otrzymuje energię i tlen. Oznacza to, iż praktycznie wszystkie reakcje utleniania odbywają się bez tworzenia się szkodliwych toksyn dla organizmu.
Dzięki takiemu sposobowi oddychania, który nazywa się przeponowym, dzieci są bardzo ruchliwe, energiczne i radosne.

Typ oddychania dorosłego człowieka jest zupełnie inny.
Na skutek mało ruchliwego trybu, skrzywień kręgosłupa, nadwagi itd., a to następuje z wiekiem - człowiek zaczyna oddychać inaczej, a mianowicie – przy wdechu wznoszą się ramiona i kości obojczyka, żebra rozchodzą się na boki, brzuch jest wciągnięty, a klatka piersiowa się rozszerza.
Przy takim sposobie oddychania, który nazywa się górnym, działa tylko górna, najmniejsza część płuc. Zazwyczaj powietrza nie starcza i człowiek zmuszony jest oddychać często. Szczególnie jest to zauważalne u osób otyłych.
Tlen dochodzi do płuc małymi porcjami i zaczynają one pracować intensywniej z dużym obciążeniem, ale tylko w górnej części, a to doprowadza do przedwczesnego zużycia komórek.
W tkankach płuc tworzą się martwe strefy z martwych niefunkcjonujących komórek. Im człowiek staje się starszy, tym większa ilość komórek przestaje brać udział w procesie oddychania. Organizm odczuwa ciągły głód tlenowy, nawet wtedy jesteście Państwo na świeżym powietrzu.
Ta sytuacja staje się przyczyną chorób nie tylko organów oddechowych, ale również układu krwionośnego, wątroby czy nerek.
Nieprawidłowe oddychanie – to jedna z głównych przyczyn pojawienia się nadciśnienia, cukrzycy, chorób alergicznych, schorzeń układu żołądkowo – jelitowego / owrzodzenia żołądka, nieżyt żołądka i okrężnicy itp. /.

Uczeni teoretycznie stwierdzili, jeśli człowiek nauczy się oddychać przeponowo i jeszcze na dodatek zwolni oddychanie, to pozwoli to zahamować proces starzenia o 30 – 40 lat i ustrzec się przed wieloma chorobami.
Kiedy jednego z hinduskich długowiecznych, który miał 130 lat, a wyglądał dwa razy młodziej, zapytano na czym polega jego sekret młodości, odpowiedział – na prawidłowym oddychaniu /oddychał on 1 raz na minutę /.
Zachęcam Państwa, a wręcz namawiam, do głębokich oddechów. Im mniej będziecie Państwo oddychać w ciągu minuty, tym dłuższe będzie Wasze życie.

Prawidłowe oddychanie – to gwarancja dobrego zdrowia i dłuższej młodości

3. Brak wewnętrznej higieny ciała

O higienie zewnętrznej każdy wie z dzieciństwa, natomiast jeśli mówimy o higienie wewnętrznej, to nie bardzo wiemy o co chodzi. Podczas gdy stan naszych wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny. Jak już pisałem mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie.
Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest na tyle zapełnione kamieniami, iż wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom czy płucom. To jest właśnie istotna przyczyna większości chorób.
Można spróbować wyjaśnić na czym to polega.
Wszystkie posiłki możemy podzielić na następujące grupy:

1. Białka - mięso, ryby, jaja itp.
2. Węglowodany - chleb, miód, cukierki, ziemniaki itp.
3 Tłuszcze - masło, olej smalec itp.
4. Roślinne - warzywa, owoce, soki.

Trawienie węglowodanów zaczyna się już w jamie ustnej, białka w żołądku, a potrawy roślinne w jelicie cienkim.
Wystarczy, że zjemy mięso z ziemniakami, by mieć kłopoty trawienne.
Na przetrawienie ziemniaka potrzebne jest około 1 godziny, natomiast mięsa od 3 do 7 godzin.
Człowiek nie zastanawia się nad tym, iż różne produkty są trawione w różnym czasie.
Ogromną energię przeznaczoną na czynności życiowe i walkę z chorobami, organizm traci na próby strawienia obiadu lub innego posiłku składającego się z nieodpowiednio dobranych składników. Przy takim jedzeniu, niestrawione resztki pokarmu przedostają się do jelita grubego, oddzielają się od strawionego pokarmu, zlepiają się w bryłkę, którą nazywamy kamieniem kałowym.
Jelito grube jest dla nas tym, jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm można porównać do dobrze nawiezionej gleby. Ścianki jelita grubego pokryte są korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wysysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. To co jest niepotrzebne zostaje wydalane. Jest to oczywiste.
Co natomiast dzieje się z niestrawioną bryłką?
Otóż podczas kolejnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem następna i w ten sposób nosimy te kilogramy niestrawionego pokarmu, przylepionego do ścianek jelita grubego. A co się dzieje z tymi niestrawionymi produktami przez wiele lat w temperaturze powyżej 36°C - nietrudno sobie wyobrazić.

Funkcjonujący nadal pod nazwą „brudów” czy „śmieci” układ wchłaniający jelita grubego, dostarcza do naszego ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. Z tych szkodliwych substancji, na pewno nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie i stopniowo osiadają na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach.

Z powyższego wynika jasno, iż u człowieka nie może być chory tylko jeden organ. Chory jest cały organizm. Jeśli jakiś organ odmawia posłuszeństwa jako pierwszy – leczyć go nie ma sensu. Bowiem, gdy medycyna leczy konkretną chorobę, to tak naprawdę likwiduje jedynie skutek tej choroby, a nie szuka jej przyczyny czyli zanieczyszczenia całego organizmu.

A tymczasem główny sprawca chorób pozostaje i jest gotowy w każdej chwili ujawnić się w każdej części ciała. Przecież z zanieczyszczonego jelita grubego stale przedostają się do organizmu szkodliwe substancje. Takie jelita są źródłem ogólnego zatrucia. Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały.
Ogromny nieruchomy worek z odpadami wypiera z właściwego miejsca organy wewnętrzne, uciska na przeponę – główny mięsień oddechowy, wyłącza ją z procesu oddychania, znacznie zmniejszając objętość płuc.
Ze swego miejsca wypierana jest wątroba, podpierane są nerki, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego. U mężczyzn natomiast zaciskany jest układ moczowo – płciowy.
Szczególnie cierpi dolna część odbytu – przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwawe guzy. Bardzo często mężczyźni poddawani są zabiegowi operacyjnemu, który polega na wycięciu tej części odbytu.

Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego.
Szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Dlatego namawiam Państwa – dbajcie o higienę wewnętrzną swojego organizmu poprzez oczyszczanie swego wnętrza, w tym szczególnie jelita grubego. Metod jest wiele. Jest to szczególne zadanie dla Fundacji „ZDROWIE I ŻYCIE”, która zajmie się tym problemem po rozpoczęcie swojej działalności, a sądzę, że nastąpi to w miesiącu wrześniu br.

Mikroflora jelita grubego

W jelicie grubym znajduje się ponad 500 gatunków bakterii. W zdrowym jelicie grubym te bakterie przetwarzają resztki pokarmu, niszczą chorobotwórcze bakterie, a także wytwarzają niezbędne dla organizmu witaminy, hormony, enzymy, aminokwasy.

Spożywanie dużych ilości białka powoduje w jelicie grubym procesy gnicia, przy których wydziela się trujący gaz – metan. Ten gaz niszczy gatunek bakterii produkujący witaminy grupy B i spełniający bardzo ważną funkcję, a mianowicie chroniących organizm przed powstawaniem komórek nowotworowych.
Wynika z tego bardzo jasno, iż brak jednego rodzaju bakterii może spowodować nieobliczalne komplikacje w naszym zdrowiu.
Francuski profesor Pachent zauważył, że u kobiet, które zachorowały na raka piersi w 9 przypadkach na 10, można było zaobserwować zahamowanie pracy jelit. Można sformułować tezę – jeśliby 10 – 15 lat przed tym faktem przeprowadzono u kobiet zabiegi profilaktyczne polegające na oczyszczeniu jelita grubego, to nigdy nie miałyby one ani nowotworu piersi, ani żadnej innej choroby nowotworowej.

Wnioski - Jeśli jelito grube jest zdrowe, to nie są nam straszne żadne choroby.
Natomiast jeśli w jelicie grubym powstaje osad lub naruszona jest jego mikroflora – to stan zdrowia jest zagrożony.

Niektóre oznaki chorego jelita grubego:
1. Wzdęcia brzucha, zaparcia, gazy
2. Czarny nalot na zębach
3. Szary, biały lub lekko żółty nalot na języku
4. Pojawienie się na ciele znamion, wiszących brodawek.

Znacie Państwo powiedzenie: „ szanuj swoje zdrowie jak swój samochód troskliwie i czule”. Każdy kto posiada samochód dba o jego czystość z zewnątrz i od wewnątrz. Stosuje oleje i paliwo najlepszej jakości.
Należałoby zadać pytanie: dlaczego człowiek podchodzi do własnego zdrowia bez takiej odpowiedzialności? Jeśli nie będziemy sprzątać samochodu wewnątrz chociażby rok, to nazbiera się brudu i kurzu.
Tymczasem większość ludzi przez całe swoje życie nie sprząta wnętrza swojego organizmu. Dlatego po 40-tym roku życia organizm jest tak zmęczony walką z zanieczyszczeniami, złogami i chorobotwórczymi bakteriami, iż zaczyna być bardziej podatny na choroby.

Trudno znaleźć człowieka, który po przekroczeniu tej magicznej granicy wieku, byłby całkowicie zdrowy. Można to pokazać na przykładzie przeciętnej rodziny. Babcia ma ciągle bóle w stawach, kolanach, kościach, słaby wzrok. Dziadek ma chore serce, choroby układu pokarmowego lub astmę. Ojciec ma kłopoty z trawieniem i bóle w kręgosłupie. Mama ma często zaparcia, ciągłe bóle głowy, po praniu lub mycie okien cierpi na bóle w plecach.
Dzieci noszą okulary, są alergikami, na twarzy i ciele mają wysypki, pryszcze, ciągle trapią je katary i przeziębienia.
Często telewizja reklamuje „cudowne” środki na pryszcze, próchnicę bóle w stawach, katar itp. Ale tak naprawdę wszystkie te środki są tylko walką ze skutkami, które widzimy na zewnątrz, a których przyczyny znajdują się wewnątrz naszego organizmu.

Samozatruwanie organizmu czyli autotoksykacja jest najstraszniejszym wrogiem naszego
zdrowia. Jest przyczyną prawie wszystkich chorób, ponieważ wszystkie one mają swój początek w zatruciu krwi. Są w śród nich choroby uszkadzające serce, wątrobę, nerki, stawy i tętnice.
W wyniku nieprawidłowego odżywiania się, a przede wszystkim spożywania produktów gotowanych i skrobiowych / artykuły mączne, obficie doprawione masłem i cukrem, łączone na przemian z produktami białkowymi takimi jak: mięso, kiełbasa, żółty ser, nabiał, jaja /.
Wszystkie te produkty, przechodząc prze jelito grube pozostawiają na ściankach osad.

Każdy pokarm, przekształcając się w masę rojącą się od bakterii, tworzy substancje trujące – toksyny. Te substancje są wchłaniane przez ścianki jelita grubego, następnie przedostają się do krwi, rozchodzą się po całym organizmie i powodują choroby.
Jak więc można zauważyć, pokarm ma nie tylko działanie budujące, ale również niszczące.
Gromadząc się w fałdach jelita grubego osad tworzy kamienie, które powodują procesy gnicia i fermentowania – to jest zjawisko, które nazywa się samozatruwaniem organizmu czyli autotoksykacją.

Jedną z wielu przyczyn autotoksykacji są zaparcia. Jeżeli trwają od 24 do 32 godzin są już problemem dla organizmu. Nieświeży oddech, obłożony język, napadowe bole głowy, apatia, senność, ciążenie w dolnej części brzucha, wzdęcia, burczenie w brzuchu, zmniejszenie apetytu, skrytość, pobudliwość, mroczne myśli - wszystko to skutki zaparcia.
Komórki odżywiają się krwią. Krew - to życie.
Ale tylko czysta krew i zdrowa krew, która jest nasycona niezbędna energią, mikroelementami i witaminami, może stworzyć zdrowe komórki, kości skórę, włosy, zęby. Tylko krew wolna od trucizn może utrzymywać w należytym porządku i stanie cały organizm.
Krew zanieczyszczona w wyniku zaparcia jest źródłem samozatrucia. Wiele chorób przychodzi do nas przez żołądek.
Jedną z najczęstszych przyczyn zaparcia jest spożywanie wysokokalorycznego pożywienia niedużej objętości. Zły to nawyk, kiedy zaspokajamy głód jedząc kanapkę, obłożoną wędliną czy żółtym serem, a którą popijamy herbatą lub kawą. Powoduje to powstawanie bardzo małej ilości masy kałowej w jelicie grubym. Nie wywołuje ona parcia na stolec, w wyniku czego w ciągu kilku dni nie odczuwamy potrzeby wypróżniania. Jest to ewidentny przykład zaparcia.

Kolejną przyczyną zaparcia jest spożywanie zbyt dużej ilości pokarmu. Kiedy człowiek się objada, a nie wszystkie produkty są przyswajalne, to część pokarmu zacznie gnić.
Podczas gnicia produktów tworzy się pleśń, która sprzyja tworzeniu się stanów chorobowych.
W utworzonej pleśni pojawiają się zarodniki, są one wchłaniane przez krew i rozchodzą się po całym organizmie. Rozrastając się dają produkty fizjologiczne pod postacią białych, podobnych do wosku substancji. Takie schorzenie nazywamy stwardnieniem. Po dłuższym czasie proces ten się komplikuje i gnijące masy w jelicie grubym powodują zwyrodnienie pleśni, która zaczyna uszkadzać stawy. W ten sposób powstaje zapalenie stawów.

Zewnętrznym dowodem utworzenia się pleśni w organizmie i zwyrodnienia błon śluzowych jelita grubego jest powstawanie czarnego nalotu na zębach. Kiedy zaprowadzimy porządek w jelicie grubym ten nalot znika.
Proces gnicia jelicie grubym powoduje ciężki, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Nie można pozbyć się go poprzez mycie zębów czy płukanie ust.
Pryszcze, wypryski, czyraki, skórne egzemy, pojawienie się torbieli i guzów – to wszystko są skutki zatrucia organizmu.
Czystość naszego organizmu - to gwarancja zdrowia.

O kolejnych przyczynach, które niszczą zdrowie człowieka w następnym artykule.Bydgoszcz, 31 lipca 2009r.


Opracował: Kazimierz Szafranek
 Dodane przez kazimierzszafranek dnia sierpień 03 2009 18:20:22 ˇ 0 Komentarzy ˇ 3727 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie