Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,333
Najnowszy Użytkownik: Eliasz4567
ROZWAŻANIA DOTYCZĄCE TWORZĄCEJ SIĘ FUNDACJI "ZDROWIE I ŻYCIE"
ROZWAŻANIA DOTYCZĄCE TWORZĄCEJ SIĘ FUNDACJI
„ZDROWIE I ŻYCIE”Inspiracją do napisania niniejszego artykułu była audycja w Polskim Radiu w programie pierwszym w dniu 09.04.2009r. pomiędzy godziną 13,10 a 14,00 z cyklu „ rozmowy jedynki”. Temat tej audycji dotyczył biedy w Polsce. W audycji uczestniczył m.in.ksiądz Zbigniew Sobolewski z Caritas Polska.
Jest to jedyne radio, którego słucham codziennie. Audycje Polskiego Radia towarzyszą mi praktycznie wszędzie – w pracy koncepcyjnej, fizycznej / remont bieżący domu, porządki wiosenne w ogrodzie /, podczas jazdy samochodem i wtedy kiedy wypoczywam.
To co usłyszałem w czasie audycji, jest przerażające! Około 8% naszego społeczeństwa żyje poniżej ubóstwa, a 18% na jego pograniczu czyli ¼ społeczeństwa żyje w totalnej biedzie!!

Dyskutujący doszli do wniosku, iż działania Caritas Polska jako organizacji pozarządowej mogłyby być bardziej efektywne, wymaga to jednak wsparcia ze strony odpowiednich instytucji Państwa i posłów.

Również dzisiaj, tj. w dniu 09.04.2009r. w godzinach porannych odwiedziłem swoją krewną w Szpitalu Uniwersyteckim w Klinice Kardiologii, która była po zabiegu koronografii. I wiecie Państwo co zobaczyłem? W kolejce na korytarzu i w tej sali której byłem czekali pacjenci, aby zająć łóżko szpitalne. Po skomplikowanych i bolesnych zabiegach, pacjent powinien pozostać w szpitalu 3-5 dni. W związku z taką sytuacją pacjent zmuszony jest opuścić szpital już na drugi dzień, a czasami w kilka godzin po zabiegu. Ta sytuacja przypomina mi lata 70-te i 80-te ubiegłego stulecia, gdzie pacjenci leżeli nawet na korytarzach szpitalnych.

Te dwa obrazy świadczą o tym, iż jesteśmy jeszcze krajem bardzo biednym i na dodatek bardzo schorowanym społeczeństwem.

Nie tak dawno, bo 26 marca br. uczestniczyłem w spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy, które było poświęcone problemom osób wieku poprodukcyjnego. Referat wprowadzający wygłosiła prof. dr hab. Krystyna Kwaśniewska – dziekan Wydziału UKW.
W dyskusji jeden ze słuchaczy stwierdził, iż najlepiej, będąc już na emeryturze, robić to co się lubi. Całkowicie się z nim zgadzam.

Jestem już ósmy rok na emeryturze i mam dwa swoje zamiłowania – marzenia, a mianowicie: muzykę, której nie mogłem realizować będąc dzieckiem, ponieważ żyłem w bardzo biednej rodzinie i pomoc ludziom, którą bieżąco realizuję.
Trzy lata temu kupiłem akordeon. Jestem samoukiem jeśli idzie o muzykę, mam odpowiedni słuch muzyczny. Wiem jak należy postępować, żeby w tej dziedzinie osiągnąć efekty. Trzeba m.in. systematycznie ćwiczyć. Ja to robię ok. 2 godziny dziennie – efekty przychodzą z czasem same Przez pierwszy rok nie mogłem zagrać pierwszego utworu – „La paloma” /koledzy śmiali się ze mnie/. Dzisiaj gram ponad sto utworów.

Drugim moim zamiłowaniem i marzeniem jest pomaganie ludziom. Jak już pisałem, bardzo trudna sytuacja w służbie zdrowia, jak również śmierć w ubr. mojego brata na nowotwór złośliwy trzustki, stały się inspiracją do założenia Fundacji „ZDROWIE I ŻYCIE”, która może stać się zalążkiem do powstania nowego wszechstronnego systemu opieki zdrowotnej, w którym istotną rolę będą odgrywały zarówno terapie lecznictwa konwencjonalnego jak i różne metody medycyny naturalnej. Pojawił się on wskutek tego, iż społeczeństwo już zrozumiało, iż jest to racjonalna alternatywa i że taki system jest konieczny dla zapewnienia sobie zdrowia fizycznego, psychicznego i duchowego.
Jest to jeden z nadrzędnych celów powstającej Fundacji, której efektem będzie wzmocnienie naszego systemu odpornościowego, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy zdrowia naszego społeczeństwa.
Generalnie Fundacja będzie miała na celu dwa główne tematy – pierwszy z nich to prowadzenie wszechstronnej działalności w zakresie zdrowego odżywiania, aktywnego trybu życia i pozytywnego myślenia.
Drugi, to ratowanie zdrowia lub życia i niesienie pomocy osobom dotkniętym trudnouleczalnymi schorzeniami wszelkimi dostępnymi metodami tak konwencjonalnymi jak i naturalnymi.

Muszę stwierdzić, że w przygotowaniach do sformalizowania Fundacji spotykam się z różnego rodzaju problemami. Napotykam na ludzi bardzo życzliwych. Na przykład pracownicy Instytutu Informatyki UKW udzielili mi pierwszych wskazówek jak obchodzić się z komputerem i jak poruszać się w Internecie. Mogłem nawet uczestniczyć w zajęciach ze studentami. Jestem im za to niezmiernie wdzięczny. Jeszcze raz dziękuję za życzliwość wykładowcom i asystentom, a szczególnie pracownikowi technicznemu.
Są również inne życzliwe osoby, jak m.in. Sławomir Bobbe dziennikarz z Expresu Bydgoskiego, który jako pierwszy napisał artykuł o zawiązującej się Fundacji, Krzysztof Bobbe redagujący stronę internetową www.osowaonline.pl, na której można zapoznać się z moimi artykułami, związanymi z problematyką Fundacji, sekretarz redakcji miesięcznika „AKANT” Stefan Pastuszewski, będący równocześnie Radnym Miasta za propagowanie Fundacji na łamach tego miesięcznika i stronie internetowej „AKANTU”, Przewodnicząca Rady Osiedla Osowa Góra Ewa Wiśniewska za pokazywanie Fundacji w informatorze osiedlowym, czy proboszcz Parafii Wniebowzięcia Pańskiego – ksiądz Andrzej Dawidek, który po Świętach Wielkanocnych przygotowuje spotkania dotyczące powstającej Fundacji.
Najbardziej pomocną dotychczas okazała się młoda osoba – studentka I roku UTP Ola Bednarek, która założyła darmową stronę internetową Fundacji www.zdrowieizycie.tnb.pl
/ zrobiła to po raz pierwszy/ jak i wprowadziła pierwsze artykuły na tę stronę.
Dziękuję ci Olu! Ucz się jak najlepiej.

Spotkałem również osoby i instytucje mniej życzliwe, albo w ogóle nie reagujące na tak bardzo ważny temat, jakim jest zdrowie człowieka. Są wśród nich gazeta miejska w Bydgoszczy jak również parlamentarzyści. Zwróciłem się do nich z prośbą o pomoc w rozreklamowaniu zawiązującej się Fundacji, jednak jej nie uzyskałem.
Największą pracę należy wykonać właśnie teraz, jeszcze przed jej sformalizowaniem, trzeba przybliżyć społeczeństwu jaki szlachetny cel podejmuje powstająca Fundacja.

Pokazując w tym artykule na jakie problemy napotyka powstająca Fundacja, jestem przekonany, iż po rozpoczęciu działalności, co przewiduję w drugiej połowie br., kiedy będzie już prawną organizacją pozarządową, sama utoruje sobie bardzo trudną w osiągnięciu swych zamierzeń drogę, poprzez zdobywanie coraz większego zaufania wśród naszego społeczeństwa.
Myślę również, iż Fundacja zyska większą przychylność ze strony odpowiednich instytucji Państwa i naszych parlamentarzystów tym bardziej, iż powstaje ona m.in. dlatego, ponieważ publiczna służba zdrowia nie radzi sobie z problematyką zdrowotną naszego schorowanego społeczeństwa.


Bydgoszcz, 21 kwietnia 2009r.


Przygotował: Kazimierz Szafranek
 Dodane przez kazimierzszafranek dnia maj 20 2009 22:51:49 ˇ 0 Komentarzy ˇ 1155 Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie