Fundacja "ZDROWIE I ŻYCIE" z siedzibą w Bydgoszczy
Strona Główna - Artykuły - Download - Forum - Linki - Kategorie Newsów
Search   
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Galeria
Szukaj
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 1,455
Najnowszy Użytkownik: Klaudusiak104
CHOROBY- ZAPOBIEGANIE I LECZENIE
CHOROBY - ZAPOBIEGANIE I LECZENIE


O chorobach napisano dotychczas całe tomy encyklopedii medycznych. Tysiące lekarzy i uczonych próbują odkryć ich tajemnice, ale do tej pory nie udało się znaleźć ich prawdziwych przyczyn. Najprawdopodobniej dlatego, że choroby jako takie nie istnieją. To co przywykliśmy nazywać chorobą, jest reakcją organizmu na pewne zaburzenia w jego normalnej pracy. Jeśli te zaburzenia nie zostaną zlikwidowane, to choroba nie znika, pozostaje w chorym narządzie czy części ciała – pisze o tym profesor biolog i chemik Michał Tombak, znakomity znawca fizjologicznej budowy człowieka, traktujący nasz organizm jako całościowy system, propagujący naturalne metody leczenia i zdrowy styl życia.

Znając rzeczywiste przyczyny tak zwanych chorób, można je leczyć lub ich unikać. Wiedza o przyczynach i istocie chorób oznacza ratunek dla ludzkości. Wiedza to potęga. Wiedza, w jaki sposób zachować zdrowie względnie je odzyskać, daje nam największą władzę. Jednak jedynie niewielu ludzi wie cokolwiek na temat prawdziwych przyczyn powstawania chorób.

W tym artykule chciałbym przedstawić Państwu przyczyny powstawania chorób z punktu widzenia doktora medycyny Johna H. Tildena , znanego amerykańskiego badacza, który w XX wieku w wyniku długotrwałych badań i obserwacji, stworzył teorię toksemii.

O cóż miałby pytać lekarz lub laik, jeśli nie o wytłumaczenie przyczyn dolegliwości, które pozwoliłyby na zrozumienie przyczyn wszystkich tak zwanych chorób.

* FAŁSZYWE TEORIE

Od zamierzchłych czasów ludzkość poszukuje czynnika zbawiającego od wszystkich chorób. Można to porównać z nieustannym dążeniem do otrzymania czegoś za darmo. Jednak człowiek rzadko kiedy zdaje sobie sprawę z tego, iż najwyższą ceną, jaką kiedykolwiek przyszło nam płacić jest to, że coś nam dano za darmo.
Zamiast zdrowie po prostu przyjmować, znacznie lepiej jest, gdy na nie zasłużymy.
Zamiast kupować wyleczenie, żebrać o nie czy je wyłudzać, lepiej jest odebrać chorobom podstawę, na której mogłyby się rozwijać. Człowiek sam powoduje swe choroby, a chęć kupienia sobie zdrowia porównać można z wiarą w cudowne uleczenie.

Fałszywe teorie na temat leczenia sprawiły, że człowiek stał się duchowym łachmaniarzem mimo, że mógłby być sobie lekarzem. Zamiast tego stał się niewolnikiem stanu zawodowego, który nawet sam nie jest w stanie chronić się przed chorobami i który do dziś nie odkrył ani jednej rzeczywiści skutecznej metody terapeutycznej.
Jest to punkt widzenia niektórych badaczy i naukowców, a wśród nich dr. Johna H Tildena, który przedstawił ten pogląd w książce pt. „Toksemia przyczyną wszystkich chorób”.
W późniejszych artykułach przedstawię Państwu inne, może bardziej skuteczne metody powrotu do zdrowia.

Znamy kuracje dietetyczne naukowców - dietetyków, wyważone odżywianie się, dietę białkową, dietę surówkową, warzywną i inne sposoby odżywiania się. Także za pomocą produktów konserwowanych czy ulepszanych chemicznie.
Społeczeństwo zalewane jest tuzinami czasopism informujących o cudownych dietach i tysiącami pomysłów dotyczących zdrowia.
Tysiące z tych, którzy piszą o zdrowiu nie rozpoznałoby go, spotykając na ulicy.
Fanatyzm, głupota i pogoń za zyskiem, to istotne czynniki oddziaływujące na odżywianie.
Diet jest tyle ile jest drzew w lesie i każdy swoją chwali.
Ludzie życzą sobie zdrowia. Lekarze i szarlatani twierdzą, iż posiedli sztukę leczenia, w rzeczywistości jednak są w stanie osiągnąć jedynie złagodzenie objawów.

Kiedy organizm przeżywa kryzys czyli jest chory, lekarz aplikuje mu odpowiednią porcję leków i wszystko wskazywałoby potwierdzać, że lekarstwa uleczyły pacjenta.
Toksyczne związki zostały wydalone, a pozostałości osiągnęły poziom poniżej progowej wartości tolerancji, choroba przemija i automatycznie powraca zdrowie.
Jednak choroba nie zostaje uleczona, ponieważ utrzymane zostają przyczyny w postaci osłabiających nawyków, o których będę mówił w dalszej części.
Poziom toksycznych związków powoli rośnie i po pewnym czasie dochodzi do kolejnego kryzysu. Póki przyczyna toksycznych związków nie zostanie usunięta, póty dochodzić będzie do okresowych zaburzeń funkcji i schorzeń organicznych.

Lekarze zajmują się „majstrowaniem” przy kryzysach toksemicznych – leczą i leczą, aż w końcu dochodzi do chronicznego schorzenia czyli organizm zmuszony jest do końca swoich dni, brać zaaplikowane leki.

* NIE MA LEKARSTW!

Natura sama wraca do normy, gdy porzuci się odbierające siły nawyki.. Jeśli ktoś jest nałogowym palaczem tzn., że występuje u niego zwężenie naczyń wieńcowych i upośledzenie mięśnia sercowego przez nikotynę – to cóż może być lekarstwem? Oczywiście trzeba rzucić palenie.
Jeśli serce jest osłabione wstrząsami, jak to się zdarza pośród graczy na giełdzie – to co wróci zdrowie? Medykamenty? Nie! Tylko usunięcie przyczyn!!
Każda tak zwana choroba budowana jest w duchu i ciele przez osłabiające nawyki. Niezdrowe pokarmy i nieprawidłowy sposób jedzenia, skłaniają człowieka do poszukiwania pokarmów leczących określone choroby. Zakłada się na przykład, że określone pokarmy są w stanie uleczyć reumatyzm. Jednak prawda jest taka, że żadne pokarmy ani ich grupy nie są w stanie wyleczyć żadnej choroby.
Post, leżenie w łóżku i porzucenie osłabionych nawyków, zarówno fizycznych i duchowych prowadzą do wydalenia nagromadzonych w organizmie toksycznych związków.
Gdy tylko zgubne nawyki zostaną odrzucone, co wiąże się rzecz jasna z przyjęciem prawidłowego trybu życia – zdrowie powraca i utrzymuje się pod warunkiem, że wyleczony nie powróci do złych nawyków. Dotyczy to każdej choroby.

Czyż nie wiemy, że prawo i porządek panują nad Wszechświatem? I jest to zawsze to samo prawo, od mgławic gwiezdnych do kamieni, od roślin po zwierzęta, od zwierząt po ludzi, od ludzi po ducha, od ducha do superducha – do Boga.

Toksemia pokazuje, w jaki sposób uniwersalne prawo natury działa w praktyce, tak w zdrowiu, jak i w chorobie. Każda choroba jest inna, każdy człowiek jest jak inny. Węglowodany w chlebie są takie same jak w cukrze. Węgiel jest tym samym co diament.
Każdą chorobę można wyleczyć, o ile organ dotknięty toksemicznym kryzysem nie uległ zniszczeniu.
Jeśli zostaną zachowane nieprawidłowe nawyki dietetyczne, to kwasy żołądkowe najpierw podrażniają błony śluzowe żołądka, następnie podrażnienie prowadzi do stanu zapalnego –
- powstaje wrzód, który stopniowo powiększa się i utwardza prowadząc do raka.
Świat medyczny od dawna walczy o znalezienie przyczyn raka. Rak jest absolutnym końcem procesu zapalnego, którego początkiem może być dosłownie każdy rodzaj podrażnienia.
Końcem jest degeneracja organizmu spowodowana brakiem tlenu i substancji odżywczych.
Będące produktem degeneracji toksyczne związki przedostają się do krwioobiegu, co prowadzi w konsekwencji do chronicznego zatrucia organizmu.
Współczesne leki, zarówno stosowane doraźnie jak i profilaktycznie opierają się na zasadzie, która za przyczynę choroby uznaje objawy.
Organ dotknięty wieloma toksycznymi kryzysami podlega diagnozie – może to być wrzód żołądka, który zostaje usunięty, mogą to być kamienie żółciowe w pęcherzyku żółciowym, które zostają usunięte, może to być guz macicy, który zostaje usunięty, często z całą macicą.
Cała armada środków medycznych wypuszczana jest na objawy i powszechnie akceptowane jest to, jako skuteczne leczenie. Tymczasem jest to nic innego jak usuwanie czy tłumienie symptomów.
Jednak nie to jest jeszcze najgorsze. Chirurdzy nie mają zwykle najmniejszego pojęcia o przyczynach objawów, które tak starannie usuwają.

Przy innych zaburzeniach popełniane są analogiczne błędy. Na przykład przy leczeniu chorób niedoborowych, organizmowi dostarcza się brakujący czynnik, najczęściej w formie przemysłowego preparatu farmaceutycznego, jednak nie robi się nic, by przywrócić normalne funkcje organu, który przy tym niedoborze ucierpiał. Dlaczego tak się dzieje? Bo do dziś nie odkryto jeszcze dlaczego dochodzi do organicznych dysfunkcji.

* ŚWIAT POTRZEBUJE CHIRURGÓW?

Jeśli okaleczenie / zbędny zabieg chirurgiczny / jest w 999 przypadkach konieczne dla osiągnięcia perfekcji w przypadku tysięcznym, to na pytanie o potrzebę perfekcyjnej chirurgii powinno odpowiedzieć 999 okaleczonych.

Czy wojna jest konieczna? Jak brzmiałaby odpowiedź wielu milionów zabitych w ostatniej wojnie światowej, gdyby można im było takie pytanie postawić?
Oceniając wyłącznie prze pryzmat strat materialnych, przez pracę, jakiej ludzie ci nie mieli możności wykonać – to świat przez tę wojnę stracił niezliczone miliardy dolarów.
Chirurgia poprzez okaleczenie ciał mężczyzn, kobiet i dzieci kosztuje ludzkość tyle samo i to co roku. Czy osiągnięte dzięki temu korzyści są w stanie zrównoważyć koszty?
Dlaczego wierzy się , że chirurgia w tym wymiarze jest konieczna? Wynika to z ludzkiej niewiedzy. Zabieg chirurgiczny jest bardziej spektakularny niż żmudne pouczanie ludzi, w jaki sposób powinni żyć, by uchronić się przed chronicznymi chorobami i operacjami chirurgicznymi.

* CZY ŚRODKI UŚMIERZAJĄCE SĄ POTRZEBNE?

Należy postawić pytanie , czy przepisywane środki uśmierzające są w stanie zrównoważyć wszelkie zaburzenia i kłopoty zdrowotne na jakie są narażeni pacjenci z uwagi na złe nawyki, które wdrożyli im sami lekarze?
Środki przeciwbólowe są całkowicie zbędne!
Dwadzieścia pięć lat, podczas których dr John H. Tilden zapisywał pacjentom leki i dwadzieścia osiem lat, kiedy leków nie zapisywał, umocniło jego przekonanie, że leki w rzeczywistości nie są konieczne, a w wielu przypadkach nawet szkodliwe.
Bez medykamentów leczyć można również choroby wewnętrzne. Mówi tak z całą odpowiedzialnością – nie wyłączając z pośród nich kiły i był gotów w każdym miejscu i o każdym czasie udowodnić to przed niezależną komisją lekarską.
To natura leczy! Natura jest w stanie wyleczyć kiłę, tak samo jak każdy inny rodzaj infekcji pod warunkiem, że porzuci się osłabiające nawyki i przyjmie się rozsądny sposób życia.

* ŚRODKI POBUDZAJĄCE PODKOPUJĄ ZDROWIE

Wszelkiego rodzaju środki pobudzające mają bardzo podstępne działanie. Zniewalają człowieka niepostrzeżenie i nim zdąży to sobie uprzytomnić, staje się ofiarą nałogu.
Przykładem są bóle głowy od kawy. Któregoś dnia nie dostaniemy zwyczajowej filiżanki kawy do śniadania. W cztery, pięć godzin później pojawia się tępe , przygnębiające uczucie i nie jesteśmy w stanie zidentyfikować jego pochodzenia. I zapewne ktoś zwróci nam uwagę, iż może ona wynikać z braku porcji kofeiny, jaką daje poranna kawa. Niektórzy reagują na to bólami głowy, inni muszą ziewać lub odczuwają ogólne rozbicie - wszystkie te objawy powodowane są osłabieniem czynności serca przez regularne picie naturalnej kawy.
Na początku środki tego typu pobudzają, jednocześnie tłumiąc świadomość stopniowego uzależnienia się od nich - znika zmęczenie, duch i ciało odżywają. Jednak każdy powinien mieć świadomość tego, iż za sztuczne zwiększanie aktywności, wcześniej czy później będzie musiał zapłacić. Nadmierny - bo sztucznie pobudzany - wydatek energetyczny wiąże się z osłabieniem.

Większość ludzi marnuje swą energię na rozmaite sposoby, więc przy rozsądnym gospodarowaniu nią żadne środki pobudzające nie byłyby potrzebne.
Na przykład jedzenie jest środkiem pobudzającym. Nadmierne jedzenie nadmiernie pobudza. Dodajemy do tego nadmiaru jeszcze jeden czy kilka środków pobudzających: kawę, tytoń, ekscesywne życie płciowe, nadmiar pracy i lęków - a człowiek poddany tak rabunkowej gospodarce energetycznej opadnie całkowicie z sił. Co jest tego przyczyną?
Za przyspieszoną przemianą materii nie nadąża wydalanie i w efekcie coraz więcej toksycznych związków gromadzi się we krwi. Za sprawą autotoksykacji dochodzi do kolejnego pobudzania i groźne koło zamyka się.

Kompleks ten jest przyczyną, wyzwalającej choroby - toksemii.
Toksemiczne kryzysy - czyli tzw. choroby w ostrej fazie obniżają ilość toksycznych związków we krwi i choroba się cofa. Ale kiedy ich poziom ponownie wzrośnie, znów dochodzi do kryzysu i cykl ten trwa, dopóki nie zmienione zostaną nawyki, utrzymujące organizm w stanie nieustannego osłabienia. Stąd wniosek - nie osiąga się pełnego zdrowia bez wyzbycia się wszystkich osłabiających nawyków.

* TOKSEMIA I KRYZYS TPKSEMICZNY - DEFINICJA

W trakcie przemiany materii / metabolizm / dochodzi do wytworzenia się nowych komórek / anabolizm /, jak również do rozkładu starych / katabolizm /.
Produkty po rozłożonej tkance są toksyczne i w normalnych okolicznościach - gdy poziom energii organicznej jest wystarczający - wydalane są z krwią z taką samą szybkością, z jaką powstają. Jeśli z jakiegoś powodu poziom energii jest niższy, na przykład przez fizyczne lub psychiczne obciążenia czy złe nawyki, siłą rzeczy dochodzi do ogólnoorganicznego osłabienia. Wydalanie zostaje ograniczone i toksyczne związki pozostają we krwi. Jest to stan, który został określony przez dr Johna H. Tildena mianem toksemii. Gromadzenie się toksycznych związków trwa dopóki nie zostaną usunięte przyczyny osłabienia i nie zostanie przywrócona normalna szybkość i sprawność wydalania.
Tak zwana choroba jest naturalną próbą wydalania toksycznych związków z krwi.
Wszystkie choroby są toksemicznymi kryzysami.

Początkowo dr Tilden był przekonany, że generalną przyczyną wszystkich chorób musi być osłabienie. Później doszedł do wniosku, iż zwykłe osłabienie nie jest chorobą, że choroba musi być powodowana toksynami. Potrzebował wiele czasu by prześledzić drogę choroby od przyjęcia przez organizm toksyny, na przykład w wyniku spożycia pokarmu, w którym już toczą się procesy gnilne.
Z czasem doszedł do przekonania, iż zatrucie nie jest chorobą. Z poczynionych licznych obserwacji wynikało, że nie wszystkie zatrucia kończą się śmiertelnie. W niektórych przypadkach dochodziło do zdecydowanej i silnej reakcji, wskutek której pacjent rychło cieszył się jak najlepszym zdrowiem, podczas gdy w innych pacjenci trwali w stanie półinwalidztwa. Zatruty organizm lub uszkodzony / zraniony / o ile nie jest nadwątlony toksemią, bardzo szybko powraca do stanu normalnego. Jeśli tak się nie dzieje, to mamy do czynienia z jakimś szkodliwym nawykiem.

Jakie zmiany występują w organizmie, kiedy pod wpływem uszkodzenia lub szoku dochodzi do organicznej reakcji często powiązanej z gorączką? Długo nie mógł dr Tilden tego zrozumieć, nim nie wpadł na teorię toksemii. W jej wyniku przed oczyma porządkowały mu się w jasny i zrozumiały sposób przyczyny wszystkich chorób. Dziś teoria ta jest sprawdzonym faktem.Bydgoszcz, 18 marca 2009r.


Przygotował: Kazimierz Szafranek
 Dodane przez kazimierzszafranek dnia kwiecień 01 2009 17:25:37 ˇ 1 Komentarzy ˇ 1439 Czytań Drukuj
Komentarze
Kazimierz Szafranek dnia wrzesień 15 2014 14:03:01
Szanowni Państwo,
informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Kazimierz Szafranek
15/09/2014 13:34
!!! Nowa Strona Fundacji Zdrowie i Życie !!! Szanowni Państwo, informujemy iż strona Fundacji Zdrowie i Życie dostępna jest pod adresem: www.zdrowieizycie.eu

kazimierzszafranek
07/11/2013 12:46
Witam serdecznie! Dziękuję za korzystanie z Państwa strony. Proszę mi podpowiedzieć, krok po kroku, jak mam wejść na stronę fundacji, aby coś dodać, coś zmienić. Pozdrawiam Kazimierz Szafranek

Potus
14/05/2013 22:21
Czy forum tu działa ??

lubiefutbol123
02/04/2013 13:20
Dobra [b][url=http://bramy.nete
asy.pl]Brama garażowa[/url][/b] nie jest złasmiley


toltek
20/05/2012 08:17
Witam Pana Jestem stałym słuchaczem audycji Radia bez cenzury. Mam w rodzinie poważny problem dotyczący jaskry. Jeśli znane są panu jakieś metody powstrzymujące chorobę, to bardzo pana proszę o lin

kazimierzszafranek
09/02/2012 18:26
agatagajewska1 Proszę sprecyzować poradę

Pekok
16/12/2011 20:07
powodzenia!

Danuta
19/04/2011 06:55
Bardzo pożądana strona. Czekam niecierpliwie na więcej informacji smiley Pozdrawiam ciepło


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie